Реклама


Страничка партнеров

Страница статьи

Весільні рушники

Вишитий рушник — це один з елементів матеріальної та духовної культури, явище, характерне не тільки для українського народу, а й для білорусів, литовців, молдаван.

Весільні рушники — неодмінний атрибут російського обряду, особливо в північних районах. Селянина рушник супроводив протягом усього життя — і в радості, і в горі. Він символізував гостинність, на ньому підносили дорогим гостям хліб-сіль. Будуючи хату, рушниками підіймали сволоки, потім їх дарували майстрам. На рушники приймали новонароджених, з ними проводжали людину з останню путь. Особливо важливу роль відігравали рушникиу весільному ритуалі.

Рушники дарували старостам, перев’язували через плече, якщо на заручинах доходили згоди. На заручинах рушником зв’язували руки молодим — це було символом щасливого спільного життя.

Рушники використовували під час проводів рекрутів як знак побажання щасливої дороги і найшвидшого повернення. Вишиваний рушник —найдорожчий подарунок матері в до-рогу синові, це пам’ятка про дім, побажання щастя в новому житті.

Popularity: 2%

06-10-2009 | Рубрика: Свадебные приметы Просмотров: 3318
Оставить комментарий:

Нет комментариев

Реклама